SUČKY   PSI   ŠTENIATKA   ODCHOVY   PRT   O NÁS   LINKY   KONTAKT

Ako vyrastajú šteniatka vo Fox Meadow's


Naše šteniatka trávia prvé týždne v našej spálni spolu so svojou matkou, kde majú potrebný kľud. Matka si na pôrodný peliešok zvyká už cca. 2 týždne pred pôrodom, kedy zo spálne vysťahujeme všetky ostatné psy a vie, že tam je bezpečne. Prvé 2 týždne je každá matka na svoje šteniatka háklivá a tak k nim nechodia ani iné psy, ani návštevy.

novorodenci (C-vrh)

Ashley a šteniatkoChili Pepper

G-vrh, r. 2013

G-vrh, r. 2013

Novorodená Gilly, r. 2013


Keď sa šteniatkam otvoria očká a začnú sa pokúšať o chôdzu, tak aby nezablúdili im okolo peliešku v spálni postavíme ohrádku, ktorú s ich pribúdajúcim vekom a lepšou mobilitou postupne zväčšujeme. Šteniatka sa učia venčiť mimo peliešok na podložky/noviny. Matka ich v tomto veku spravidla už rada ukazuje návštevám.

E-vrh, r. 2010

D-vrh, r. 2009

Evička a G-vrh, r. 2013


Od tohto veku ich za dobrého počasia postupne začíname dávať do záhrady - čím sú staršie, tým viac času trávia na záhrade.

Keď majú 5-6 týždňov, matka ich už kojí len 1-2x denne, zvykajú si na tuhú stravu a presťahujú sa zo spálne do jedálne, ktorá je súčasťou priestoru obývačka-kuchyňa-jedáleň a kde sa najviac cez deň zdržujeme aj my. Tu si zvykajú na ruchy v domácnosti, ostatné psy a pod. K dispozícií majú množstvo hračiek a rôzne predmety kvôli socializácií a pre zábavu.

Najnáročnejší sú od 6 týždňov až do odberu v 9. týždňoch (alebo neskôr). Vtedy im prenecháme postupne celú zadnú časť záhrady a ešte intenzívnejšie sa im venujeme. Russlíci sú veľmi temperamentní už aj ako šteniatka, takže sa potrebujú cez deň poriadne vyblázniť a vybehať (primerane veku). Naše šteniatka sú pri odbere aj bez šampónovania čisté a voňavé.

naháňačka s mamou Ashley

hra s mamou Ashley

F-vrh, r.2012

"nieee, my vôôôbec nič zlé nerobíme!"

G-šteniatka

väčšie šteniatka sa hrajú

"loptičkaaa!"

Cooper a Chili Pepper

Firefox

(c) Fox Meadow's