SUČKY   PSI   ŠTENIATKA   ODCHOVY   PRT   O NÁS   LINKY   KONTAKT

JCh. Fox Meadow's GILLIAN

O: Foxwarren HENRY, M: Ch. Fox Meadow's EVAN ETC
rodokmeň
Gilly
 • nar.: 13.9.2013
 • výška: 31,5 cm
 • hrudník: 37 cm
 • váha: 5,5 kg
 • skus: nožnicový
 • chrup: úplný
 • srsť: drsná
 • farba: bielo-hnedá
 • nekupírovaná
Gillian 13 mesiacov
 • Chorvátsky šampión mladých
 • Výborná, CAJC, CAC, CC
 • res. naj. sučka otvorených tried
  German Nationals 2015
 • Bonitácia PJRTCG: výborná
Gilly

Gilly, pani Bedelia Du Maurier... Bude to trochu masochistické tvrdenie, ale som rada, že zostala u nás, väčšina ľudí by nám ju asi po čase vrátila. Trochu ťažko sa popisuje dôvod, nie je to jedna veľká vec, ale asi tisíc drobných. Teriérov som mala veľa a žiaden z nich nebol na výchovu jednoduchý, ale s niečim ako Gilly som sa ešte nestretla. Je najkreatívnejší pes akého som kedy stretla a naučiť ju oddychovať bolo na jej výchove to najťažšie. Výchova Gilly je dlhodobý projekt pre veľmi, veľmi trpezlivého človeka a musím si často pripomínať, aká bola malá, zlatá, nevinná a bezmocná keď sa narodila a mala len 100 gramov. S Gilly sa inak ako pozitívne pracovať prakticky nedá, je veľmi, veľmi inteligentná a zároveň šikovná, malá, ohybná a rýchla a neváha to použiť proti vám. Ľahko prekukne rôzne výchovné taktiky a triky, sama skúša rôzne vzorce správania a moje reakcie na ne. Jej mama Evička, ktorá pomáha s jej výchovou a je za normálnych okolností veľmi veselý a celodenne aktívny psík, tiež často z Gilly upadá do depresií. Toto všetko robí bežný život s Gilly zložitým, ale takáto povaha ju predurčuje na rôzne druhy výcviku a verím, že v poľovnej praxi by tiež vynikala a dokázala prekabátiť aj tú najprefíkanejšiu líšku. Gilly jednoducho nie je priemerná, všetko čo robí, robí naozaj naplno, vrátane lupmačenia.
Odmalička trénujeme rôzne cviky na zvýšenie sebaovládania, rôzne cviky s klikrom a neskôr sme začali aj s agility. Pri výcviku je veľmi snaživá a sústredená, pracuje sa s ňou výborne a vynahradzuje mi tak všetky lotroviny, ktoré vymýšľa v bežnom živote.
Nemá rada výstavy - ľudí má síce rada, rada sa nechá pohladkať, ale koncept výstav, kde ju neznámy vážne sa tváriaci rozhodca nepríjemne obchytáva a odmena prichádza len odo mňa, považuje za nevyhovujúci. Uvidíme, či sa mi podarí zmeniť jej názor a či v budúcnosti nejakú výstavu ešte vyskúšame. Podmienky chovnosti má splnené, získala aj niekoľko výstavných ocenení, páči sa ako v FCI, tak špecialistom.

Gilly som nikdy nekryla kvôli jej povahe, ktorá mi nevyhovuje. 8.3.2019 mala epileptický záchvat, po ktorom som sa definitívne rozhodla vykastrovať ju. Momentálne sa má dobre, lieky žiadne neberie a pokračuje v normálnom živote ako doteraz. Na jar 2020 mala v priebehu 2 mesiacov ďalšie 2 záchvaty. Nejedná sa o klasické epileptické záchvaty - Gilly je celý čas pri vedomí. Začne to tak, že sa doma vyciká, je zhrbená a nevie dobre ovládať zadné nohy. Zvykne sa aj pozvracať. Niekedy to prejde do krátkych kŕčov. Celá epizóda trvá asi pol hodinu, potom je zas normálna a vráti sa k bežnému životu. Lieky zatiaľ neberie žiadne, uvidíme čo bude dalej. Veľmi mi to pripomína CECS u border teriérov, na ktoré žiaľ stále neexistuje DNA test.


Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly Gilly

aktualizované 13.07.2020.