SUČKY   PSI   ŠTENIATKA   ODCHOVY   PRT   O NÁS   LINKY   KONTAKT

s Queenie v Hamburgu

Fox Meadow's

Queenie na Eurodog Show

Chovateľská stanica Fox Meadow's bola zaregistrovaná v registri SKJ a v medzinárodnom registri FCI dňa 21.6.2002, pod číslom 287/2002.

Celé to ale začalo oveľa skôr. Už odkedy si pamätám som rodičov stále otravovala, že by som chcela psíka - no žiadneho mi nedovolili. A tak som obdivovala a venčila psíkov mojich známych, prípadne sa hrávala so psíkmi ktorých sme stretli na dovolenke (a rodičov tak často privádzala do infarktových stavov). V r. 1992 som využila slabú chvíľku rodičov a rýchle vybavila psíka - maltézáčika bez PP Budgieho. Vtedy som si ešte myslela, že medzi psom s PP a bez žiaden rozdiel nie je - hlavne že to bol pes a že bol rýchle doma. Budgie, napriek tomu že od čistokrvného maltézáčika mal dosť ďaleko, sa dožil temer 15 rokov a navzájom sme sa toho od seba naučili veľmi veľa - otvoril mi cestu do veľkého sveta kynológie.

Evička Na pretekoch agility začiatkom '90tych rokov som spoznala veľmi veselých russell teriérov a keď som zbadala prvého dlhonohého russlíka - "parsona", tak bolo rozhodnuté. Prvý russell teriér sa k nám nakoniec nasťahoval v marci 1999 a volal sa Arnie. Žiaľ trpel rôznymi genetickými vadami a dožil sa len 2,5 roka. Bolo to pre mňa veľmi tvrdým, ale zároveň neoceniteľným poučením do budúcnosti.
Po smrti Arnieho sa k nám nasťahovala Queenie, z nemeckej chovateľskej stanice Ashley na dostihoch The Roadrunners - v tom období som už mala o plemene lepší prehľad a jej výber rozhodne nebol náhodný. Queenie je veľmi šikovná, dokázala sa vyliečiť z nevyliečiteľného, behala rada agility a coursing, má za sebou veľmi úspešnú výstavnú kariéru. Tak sa Queenie stala zakladateľkou môjho chovu, momentálne je ale kastrovaná a "na dôchodku". V mojom chove sa vhodným výberom chovných jedincov snažím nadviazať na prácu starších chovateľov, v psoch upevniť a zlepšiť exteriérové a povahové vlastnosti. Z jediného vrhu Queenie sme si nechali jedinú sučku Adorable Witch "Ashley". Ashlinka bola veľmi úspešná najmä na špeciálnych výstavách (2xBIS a 1xres.BIS), ale má aj niekoľko FCI šampionátov, má úžasnú povahu - hodí sa na skoro každý druh výcviku a za svoj život odchovala 3 veľmi vydarené vrhy, doma máme jej 3 deti a 2 vnúčatá. Už je tiež na dôchodku, ale ako dôchodca sa vôbec netvári a naďalej radostne športuje. Z prvého vrhu Ashley u nás zostala Banshee, ktorá je neuveriteľne šikovná a inteligentná. Odchovala jediný vrh z ktorého máme doma sučku Destiny. Destiny je rovnako inteligentná ako jej matka a svojimi huncútstvami nás rozosmeje každý deň, je tiež veľmi úspešná na špeciálnych výstavách - je to sučka pôvodného pracovného typu. Z posledného vrhu Ashley u nás zostala sučka Evan Etc, ktorá je tiež výstavne úspešná ako v FCI, tak na špeciálnych výstavách. Z Evičkinho prvého vrhu u nás zostala sučka Gillian, ktorej hlavnou náplňou dňa je robiť zlobu. Je veľmi šikovná a kreatívna a či sa uplatní v chove, ešte uvidíme. Momentálne s nami zdieľa domácnosť 6 sučiek a 1 psík.

naši čertíci na snehu Moje sučky nemávajú vrhy často - uprednostňujem kvalitu pred kvantitou, sučky sa tiež aktívne venujú športom, tak šteniatka by každý rok ani nestihli mať. Vrh obvykle mávajú len ak dosiahnu "maximálny vek na prvé šteniatka" (3 roky), alebo si sama chcem nechať šteniatko. Bývame cca. 30 km od Bratislavy v dome s 1800m2 záhradou, kde psíci majú toľko pohybu koľko sa im ráči a sú nenahraditeľnými pomocníkmi pri ničení hlodavcov. Máme tu vlastné prekážky agility a dostatok priestoru na tréning frisbee a podobné aktivity. Všetci naši psíci sú členmi našej rodiny, bývajú spolu s nami v dome a keď zrovna nelietajú vonku, tak najradšej vylihujú na sedačke alebo "pomáhajú" v kuchyni :)

Názov mojej chovateľskej stanice je voľný anglický preklad ulice, na ktorej sme do r. 2006 bývali - Líščie nivy, tak preto Fox Meadow's :) Tiež sa výborne hodí k plemenu, ktoré bolo určené práve na lov líšok.

fotogalériu z bežného života psíkov u nás doma nájdete tu

naša predzáhradka predný veľký výbeh zadný výbeh

Kontakt